Великобичківська громада

Рахівський район, Закарпатська область

Регуляторні акти №1205 «Про встановлення розміру ставки туристичного збору на території селища Великий Бичків на 2020 рік (нова редакція).»

Кількість переглядів: 292
Скликання: -
Сесія: 42
Тип документу: Регуляторні акти
Дата: 21.06.2019
Номер документу: 1205
Назва документу: Про встановлення розміру ставки туристичного збору на території селища Великий Бичків на 2020 рік (нова редакція).
Прикріплені файли:

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОБИЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА РАХІВСЬКОГО РАЙОНУ

                                     Сорок друга    сесія VIІ скликання                

Р І Ш Е Н Н Я

Від  21  червня  2019  року  №  1205

cмт. Великий Бичків

 

 Про встановлення розміру ставки

 туристичного збору на території

селища Великий Бичків на 2020 рік

(нова редакція).

 

Відповідно до Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями, Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів ” від 23.11.2018 року № 2628-VIII, cт. 64 Бюджетного кодексу України, керуючись п.24 ч.1 ст.26, ч.1 ст.59, ч.1 ст.69 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні ”,Великобичківської селищної ради, сесія Великобичківської селищної ради, -

в и р і ш и л а :

          1. Затвердити Положення про туристичний збір у селищі Великий Бичків згідно додатку.

          2. Встановити з 01.01.2020 року ставку туристичного збору за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 Положення про туристичний збір у селищі Великий Бичків , у розмірі 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та 0,6 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом  на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

        3. Вважати таким, що втратило чинність з 01.01.2019 р. рішення 31-ої сесії Великобичківської селищної ради 7-го скликання від 22.06.2018  року № 950 “ Про затвердження ставки Туристичного збору на 2019 рік ”.

          4. Оприлюднити дане рішення в місцевих засобах масової інформації та на офіційному сайті Великобичківської селищної  ради www.bychkivrada.gov.ua.

          5. Контроль за повнотою та своєчасністю перерахування збору до бюджету селища Великий Бичків здійснює Головне управління ДФС у Закарпатській області.

               6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на комісію з питань соціально-економічного розвитку, планування, фінансів, бюджету (голова комісії Лета Т.І.).             

Селищний голова                                                               Й.М.Божук

 

 

      Додаток

                                                                           до рішення 42-ї  сесії

                Великобичківської селищної ради

      7-го скликання

      від 21 червня 2019 р.№ 1205

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про туристичний збір

у селищі Великий Бичків

 

          1. Загальні положення

          1.1.  Положення про туристичний збір у селищі Великий Бичків  (далі – Положення) розроблено на підставі ст. 268 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями, Закону України “ Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів ” від 23.11.2018 року № 2628-VIII, Бюджетного кодексу України, п.24 ч.1 ст.26, ч.1 ст.59, ч.1 ст.69 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні ” № 280/97- ВР від 21.05.1997р. зі змінами та доповненнями та визначає порядок справляння туристичного збору на території міста.

          Це Положення є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території селищі Великий Бичків Рахівського району ,Закарпатської області.

          1.2. Внутрішній туризм для цілей розділу XII “ Податок на майно” Податкового кодексу України - переміщення в межах території України громадян України та/або осіб, які постійно проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

    В’їзний туризм для цілей розділу XII “ Податок на майно” Податкового кодексу України - прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

          1.3. Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

          2. Платники збору

          2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення  Великобичківської селищної ради про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунком 5.1 пункту 5 цього Положення.

          2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

          а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селищі Великий Бичків  ;

                    б) особи визначені підпунктом “в” підпункту 14.1.213 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом “б” підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

          в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

          г) ветерани війни;

          ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

          д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;

ж) члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеню споріднення, визначені відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом “б”  підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення, що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

          3. Ставка збору

          3.1. Ставка туристичного збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення, у розмірі 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та 0,6 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

          4. База справляння збору

          4.1. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення.

          5. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі)

          5.1. Справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

          а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

          б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

          5.2. Справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

          а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 7.2 пункту 7 цього Положення, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення;

          б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 5.1 пункту 5 цього Положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

          в) юридичними особами, які уповноважуються Великобичківською  селищною радою, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

          Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Великобичківської селищної  ради.

          6. Особливості справляння збору

          6.1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням Великобичківської селищної  ради.

          За один і той самий період перебування платника збору на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

          6.2. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до Податкового кодексу України та рішення Великобичківської селищної  ради.

          6.3. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому Податковим кодексом України порядку.

          7. Порядок сплати збору

          7.1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал,

 на підставі рішення Великобичківської селищної  ради.

          Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

          7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу.

7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

          8. Податковий обов’язок

          8.1. Податковим обов’язком визначається обов’язок платника сплатити суму податку в порядку і строки, визначені Податковим кодексом України та цим Положенням.

          8.2. Податковий обов’язок виникає у платника за кожним податком і збором.

          8.3. Податковим обов’язком є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов’язків платника податків, крім випадків передбачених Податковим кодексом України.

          8.4. Виконання податкового обов’язку може здійснюватися платником податку самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.

          8.5. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку несе платник податку, крім випадку, визначених Податковим кодексом України.

          9. Контроль

          9.1. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства у частині справляння туристичного збору здійснює Головне управління ДФС у Закарпатській області.

    

 

 

 

Голова селищної  ради                                                   Й.М.Божук

 

 

 

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь