Великобичківська громада

Рахівський район, Закарпатська область

ЗВЕРНЕННЯ №522/02-04 «ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТІВ ВЕЛИКОБИЧКІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ТА ЧЛЕНІВ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ВЕЛИКОБИЧКІСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ РАХІВСЬКОГО РАЙОНУ, ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ РАХІВСЬКОЇ РАЙОНУ ЯК ОКРЕМОЇ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬ

Дата: 14.06.2020 14:46
Кількість переглядів: 679

 
У К Р А Ї Н А
ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ
РАХІВСЬКИЙ РАЙОН
ВЕЛИКОБИЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
вул. Грушевського, 108, смт. Великий Бичків, 90615, тел.: 3-32-38, факс 3-32-38
weв-сайт: www.Bychkiv.com.ua, e-mail: bychkiv.selrada@ukr.net , код ЄДРПОУ 04351446


                              
від 12.06.2020 № 522/02-04

Голові Верховної ради України 
Д.О.Розумкову 
Голові комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
А.А.Клочку
Голові підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
В.Ю.Безгіну
Заступнику Міністра розвитку громад та територій України Кабінету Міністрів України
В.А.Негоді
Народному депутату України 
В.В.Петьовці
Народному депутату України
І.О. Климпуш-Цинцадзе 
Голові Закарпатської обласної ради
М.М.Рівісу
Голові Закарпатської ОДА
О.Г.Петрову
Голові Рахівської районної ради
В.І.Дану 

 

ЗВЕРНЕННЯ 
депутатів Великобичківської селищної ради та членів виконавчого комітету Великобичківської селищної ради Рахівського району, Закарпатської області щодо збереження Рахівського району як окремої адміністративно-територіальної одиниці субрегіонального (районного) рівня з адміністративним центром у м. Рахів


У зв’язку проведеним 12 червня 2020 року позачерговим засіданням Уряду на якому було схвалено проект постанови Верховної ради України про утворення та ліквідацію районів в Україні без врахування поданого оновленого варіанту проектних адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівнів Закарпатської області розробленого 

2.


Закарпатською обласною державною адміністрацією, який передбачає укрупнення районів області та згідно із яким пропонується утворити 6 окремих районів, а саме: Ужгородський, Мукачівський, Хустський, Берегівський, Тячівський та Рахівський райони. 
До складу Рахівського району Закарпатської області, згідно з оновленим варіантом проектних адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівнів Закарпатської області,  пропонується включити Великобичківську ОТГ, Рахівську ОТГ, Богданську ОТГ, Ясінянську ОТГ та Солотвинську ОТГ.
Статтею 92 Конституції України  передбачено, що територіальний устрій України визначається виключно законами України.
Статтею 174 Земельного кодексу України встановлено, що рішення про встановлення і зміну меж районів і міст приймається Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України.
Вказана норма закону практично самоусунула територіальні громади від подальшого вирішення своєї долі в частині  змін меж районів області. Таким чином органи місцевого самоврядування, а саме міські, селищні та сільські ради позбавили права брати участь у цьому процесі.
Укрупнення районів Закарпатської області – це один із етапів адміністративно-територіальної реформи.
Найважливішим чинником при формуванні районів залишається спроможність надання адміністративних, соціальних, медичних, освітніх та інших послуг на рівні визначених державою стандартів. Ефективність надання таких послуг, насамперед, повинна забезпечуватися доступністю для жителів інших громад району до адміністративного центру, що включає, зокрема, дистанційний критерій та географічне розташування. 
Укрупнення районів закарпатської області відбувається без широкого громадського обговорення, що у свою чергу може призвести до соціального вибуху через несприйняття в суспільстві нового районного поділу.
У м. Рахів за останні часи вдалось налагодити роботу потужного залізничного вузла (станції депо), до якого відкрито рух пасажирських потягів із Києва, Харкова, Одеси, Миколаєва, Львова та Коломиї, що для гірської місцевості з великий туристичним потенціалом є життєво необхідним.
У процесі реформування місцевого самоврядування та створення об’єднаних територіальних громад на території існуючого Рахівського району, з точки зору географічного розташування, транспортної доступності, рівномірної віддаленості всіх населених пунктів, адміністративним центром району має залишитись м.Рахів, а Рахівський район окремою адміністративно-територіальною одиницею субрегіонального (районного) рівня в Закарпатській області.
У разі відсутності адміністративного центру на території існуючого Рахівського району, враховуючи той факт, що відстань між пропонованими  центрами районів Тячів – Надвірна, після проведення укрупнення районів, чи їх об’єднання в один, буде становити 170 км., це значно ускладнить доступ населення до адміністративного центру району та призведе до негативного впливу на реалізацію владних повноважень.


3.


Місто Рахів,  як районний центр, зосереджує значну кількість установ адміністративного та соціального призначення, які ефективно забезпечують послугами жителів Рахівського району. Також Рахівський район та гірські населені пункти що входять до його складу є  туристичними осередками гуцульського краю, які щорічно відвідує значна кількість туристів. Задля забезпечення безпеки та комфорту перебування відвідувачів необхідно зберегти адміністративну та соціальну інфраструктуру, що можливо виключно при умові  збереження адміністративного центру в м.Рахів.
Рахівський район, як гуцульський край, має свою історичну, глибоко-увіковічену історію, ментально та етнічно відрізняється своєю самобутність та гуцульським колоритом від інших районів Закарпатської області. У районі збережено та примножуються гуцульські звичаї та традиції. Започатковано, та традиційно проводяться гуцульські фестивалі, покликані примножувати, популяризувати та зберігати гуцульську самобутність та етнос.
Враховуючи вище наведене, ми, депутати Великобичківської селищної ради та члени виконавчого комітету Великобичківської селищної ради Рахівського району, Закарпатської області висловлюємо занепокоєння та тривогу з приводу можливого об’єднання Рахівського та Тячівського районів у один район з центром у м.Тячів.
Переконливо просимо врахувати дане звернення та поданий Закарпатською ОДА оновлений варіант проектних адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівнів Закарпатської області, прийняти їх до уваги під час розгляду та прийняття постанови Верховної Ради України про утворення та ліквідацію районів в усіх областях України та зберегти Рахівський район як окрему адміністративно-територіальну одиницю субрегіонального (районного) рівня з адміністративним центром у м. Рахів.


Селищний голова                                                               Й.М.Божук


Додатки:
-    Додаток №1 підписи депутатів Великобичківської селищної ради 7-го скликання на 1 аркуші;
-    Додаток №2 підписи членів виконавчого комітету Великобичківської селищної ради 7-го скликання на 1 аркуші.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь