Санітарні норми вигрібних ям
Шановні жителі громади! Від імені Великобичківської селищної ради звертаюсь до вас завідувач сектору муніципальної інспекції Лета І.М. з проханням, відповідально поставитись до зливних нечистот в домогосподарствах. Нажаль, многі з нас не дотримуються санітарних вимог, виводять нечистоти в канави, в потічки. Це призводить до забруднення сусідніх колодязів, неприємних запахів на вулиці, сваркою з сусідами. Відповідно, муніципальна інспекція буде реагувати на такі порушення в рамках своїх повноважень. Будьмо відповідальними, шанобливо ставмося до навколишнього природнього середовища, зробім наш край кращим.
Прибудинкова вигрібна яма – санітарні норми та безпечне її використання
Проектування і облаштування системи автономної каналізації приватного домоволодіння пов’язане з дотриманням санітарних вимог, визначених норм і правил, які обов’язкові для виконання. У разі порушення пунктів санітарних норм при проектуванні та будівництві вигрібної ями експлуатація її з часом може призвести до безлічі проблем і чималих штрафів. Штрафи за порушення: 360 – 1340 для населення, для підприємств 850 – 1700 гривень.
Вигрібна яма являє собою ємність для накопичення побутових стоків. Для визначення її місцезнаходження та узгодження з регламентами санітарних норм необхідно проаналізувати свою ділянку та прилеглу територію.
За санітарними вимогами вона повинна відповідати нормам розміщення, а саме:
- Від сусіднього будинку і його споруд – на 10-12 метрів
- Меж ділянки – не менше ніж на 1,5 метра
- Житлового будинку на відстань від 8 до 10 метрів
- Водозабірних колодязів – на 20 метрів
- Водопровідних труб – на 25 метрів
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)