Великобичківська селищна рада
Рахівський район, Закарпатська область

ПРАВИЛА благоустрою та громадського порядку на території Великобичківської селищної 

ЗАТВЕРДЖЕНО :

Рішенням 7 сесії Великобичківської  селищної ради VIІ скликання

І-е засідання

№  142  від ” 11” березня 2016 року

 

ПРАВИЛА

благоустрою та громадського порядку на території

Великобичківської селищної  ради Рахівського району Закарпатської області

 

1. Загальні положення

       Правила благоустрою, чистоти і порядку та дотримання тиші в громадських місцях на території Великобичківської селищної  ради (далі Правила) визначають правові, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою селища, які спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності громади селища.

        Правила – це нормативно-правовий акт, який установлює порядок благоустрою та утримання території об’єктів благоустрою. Правила розроблені відповідно до Конституції України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України: «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про благоустрій населених пунктів», «Про охорону навколишнього природного  середовища», «Про відходи», «Про охорону атмосферного повітря», «Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», «Про охорону  і використання пам’ятників історії і культури», «Про рекламу», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України в редакції від 24.01.2006 р. № 45.

        Правила затверджуються виключно на пленарному засіданні сесії ради та набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізніший строк введення їх в дію.

        В разі необхідності внесення змін до Правил, пропозиції вносяться на розгляд  депутатської комісії з питань будівництва, благоустрою, комунального обслуговування, земельних відносин та екології, після погодження якої, вносяться за рішенням ради.

       Правила є обов’язковими для виконання всіма розташованими на території ради суб’єктами господарювання, місцевим органом виконавчої влади, їх посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на території ради.

 

 

 

2.

      За невиконання, неналежне виконання Правил, посадові особи, суб’єкти господарювання, суб’єкти підприємницької діяльності, громадяни притягаються до відповідальності у відповідності з нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі – КУПАП).

       Терміни, що вживаються в цих Правилах, мають таке значення:

     -  благоустрій – стан чистоти, впорядкування, злагодженості, відповідність інфраструктури населеного пункту будівельним, архітектурним, санітарним нормам, що забезпечує створення умов для захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля та зручності побуту в населених пунктах селищної ради ради;

     - суб’єкт господарювання – зареєстрована в установленому законодавством порядку юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, яка проводить господарську діяльність, крім органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також фізична особа суб’єкт підприємницької діяльності;

      - територія прибирання – територія на якій проводиться комплекс заходів щодо збору та вивезення сміття, яка складається з території суб’єкта господарювання, закріпленої за ним території та прилеглої території;

       - територія суб’єкта господарювання – це територія в межах виділеної земельної ділянки, яка знаходиться у власності користувачів чи користуванні, або надана в оренду фізичним чи юридичним особам;

       - закріплена територія – територія, яка закріплена рішенням виконавчого комітету Великобичківської селищної ради для проведення заходів з прибирання;

      - прилегла територія – територія, яка межує з територією суб’єкта господарювання на відстані 20 м (по периметру) від огорожі, споруди або обмежена краєм проїзної частини вулиці чи дороги;

       - тимчасові об’єкти для обслуговування населення – кіоски, стоянки автотранспорту та інші споруди не вище двох поверхів, розміщені на строк до 8 років;

       -  тимчасові споруди та елементи зовнішнього благоустрою;

       - в’їзні знаки, рекламне обладнання,  ліхтарі вуличного освітлення, урни, паркани, паркові лави, паркани;

       - відповідальні особи – особи суб’єктів господарювання;

       - спеціалізовані підприємства – підприємства, функціональним призначенням яких є виконання відповідних робіт;

       - відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення;

       - відходи побутові (тверді, рідкі) – сміття, усі рештки сфери споживання, які утворюються в житлових приміщеннях, організаціях, установах (пакувальні засоби, поламані меблі, харчові рештки, тощо), а також сміття з вулиць, новобудов та інше;

 

3.

        - урна – металевий, пластмасовий, або бетонний контейнер, об’ємом не менше ніж 10 літрів, призначений для тимчасового зберігання відходів.

       - табличка (вивіска) – інформація, що розташована з лицьової сторони об’єкту біля центрального входу на фасаді, а для кіосків біля вікна для торгівлі чи надання послуг, з відображенням назви суб’єкту господарювання, його організаційно-правової форми, режиму роботи та, за бажанням, форми власності.

        - території загального користування – парки ( парки культури та відпочинку, спортивні, дитячі,  меморіальні майданчики та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі,  вулиці, дороги, алеї, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; пляжі; кладовища; інші території загального користування;

       - об’єкти благоустрою – території загального користування, прибудинкові території; території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.

 

2. Сфера дії Правил та учасники правовідносин у цій сфері.

      Дія Правил поширюється на відносини, що виникають в сфері благоустрою селища, а саме: землеустрою, містобудування, озеленення території, утримання будинків і споруд, освітлення території, а також у галузі охорони здоров’я та охорони навколишнього середовища і спрямовується на створення сприятливого для життєдіяльності довкілля, збереження і охорону навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя мешканців селища.

      Правила регулюють права й обов’язки учасників правовідносин з благоустрою території селища, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку в селищі.

       Учасниками правовідносин у питаннях благоустрою з цими Правилами є керівники та посадові особи підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності, фізичні особи підприємці, громадяни, а також посадові особи, уповноваженні здійснювати контроль за станом благоустрою.

 

3. Благоустрій населеного пункту

3.1. Благоустрій житлової забудови повинен включати облаштування огорож, проїздів, доріжок, майданчиків відпочинку та озеленення території. Роботи щодо благоустрою виконуються власниками домогосподарств згідно з державними будівельними нормами та санітарними правилами з урахуванням місцевих традицій.

3.2. Будівництво, реконструкція, реставрація та технічне переоснащення будинків, споруд та інших об’єктів проводити згідно чинного законодавства  (відповідальність передбачено ст. 97 КУПАП).

 

4.

3.3. Будівництво підприємствами, установами, громадянами житлових будинків, виробничих, господарських та побутових споруд має бути також забезпечене відповідною документацією. Забудовник повинен отримати у користування (оренду) чи власність земельну ділянку, затвердити у районного архітектора проект намічених до будівництва споруд, планування та благоустрій прилеглої земельної ділянки, підвід комунікацій та ін. (відповідальність передбачено ст.97 КУПАП).

3.4. Будівництво і встановлення кіосків,  лотків, огорож, парканів, палаток різного призначення та інше проводити на підставі розроблених проектів  проводити згідно чинного законодавства  (відповідальність передбачено ст.ст.97, 53-1 КУПАП).

3.5. Постійно підтримувати естетичний вигляд архітектури фасадів житлових будинків, адміністративних приміщень, своєчасно проводити ремонт огорож та парканів, займатися озелененням територій. Тимчасові споруди повинні утримуватись в задовільному естетичному стані.

3.6. Розміщення зовнішньої реклами чи тимчасових споруд, для здійснення підприємницької діяльності, проводити на підставі рішення виконавчого комітету, або за рішенням сесії Великобичківської селищної ради, та за погодженням з відділом містобудування та архітектури райдержадміністрації (відповідальність передбачено ст. ст.97, 53-1 КУПАП).

3.7. Облаштовувати та утримувати в належному естетичному стані  квітники, постійно викошувати траву на території прибирання (території суб’єкта господарювання, закріпленої території, прилеглої території).

3.8.Утримувати в задовільному стані номерні знаки та назви вулиць  на житлових будинках та підприємствах, таблички та вивіски на службових, виробничих та інших будівлях.

 

4. Дотримання чистоти і порядку

4.1. Вулиці,  парки та двори будинків, зони масового відпочинку (далі – громадські місця) повинні постійно утримуватись в належному стані і чистоті на рівні установлених Правил.

4.2. Під час перебування у громадських місцях використовувати за призначенням урни, не залишати на проїжджій частині і в парках рештки обгорткового паперу, поліетиленові пакети, пляшки, недопалки та інші відходи чи сміття.

4.3. Своєчасно очищати від бур’янів та сміття території навколо присадибних ділянок громадян, території підприємств, установ, організацій.

      При наявності розриву між будівлями або земельними ділянками, якщо межа між ними не визначена рішенням селищної ради та актом землекористування, межею являється середина розриву.

4.4. Всі власники (виконуючі деректори) торгових будівель, підприємств та організацій, і ті що здійснюють діяльність в обєктах на правах оренди, незалежно від форми власності, які розміщені  на території селища, а також кіоски та інші тимчасові споруди повинні мати погоджені селищною радою

 

5.

схеми прилеглих територій, прибирання яких здійснюється працівниками цих підприємств, організацій.

4.5. Прибирання на ділянках навколо торгових будівель, підприємств та організацій, і тих що здійснюють діяльність в обєктах на правах оренди, незалежно від форми власності, а також кіоски та тимчасові споруди, в радіусі до 25 м щоденно організовують власники або керівники цих об’єктів.

4.6. Власники, користувачі будівель, земельних ділянок, які розміщені на  вулицях, які не мають забудови з протилежної сторони, сприяють дотриманню чистоти на спусках до води.

4.7. Прибирання територій в районах приватної забудови здійснюється їх власниками в межах від садибної забудови до проїжджої частини вулиці.

4.8. Громадянам утримувати в належному стані місця поховань родичів та близьких.

4.9. Суб’єкти господарювання будь-яких форм власності зобов’язані встановлювати урни біля входу і виходу з адміністративних, побутових, навчальних, торгових, виробничих приміщень, біля торгових палаток, павільйонів та інших споруд. Урни повинні утримуватись в належному естетичному, технічному стані та своєчасно звільнятися від сміття. (КОЛІР УРН)

4.10.  При снігопадах і ожеледиці суб’єкти господарювання зобов’язані виконувати прибирання, очищати території від снігу та льоду з посипаням піску. Своєчасно очищати дахи, водостічні труби, карнизи від льоду та льодових бурульок із забезпеченням заходів безпеки (встановлення огорож на тротуарах і негайним прибиранням скинутого снігу та льоду). Пісок заготовлюється кожним суб’єктом господарювання до настання холодів та зберігається на його території.

4.11. У прибережних захисних смугах, придорожніх смугах забороняється розорювання земель, садівництво, городництво, будівництво будь-яких споруд, організація звалищ сміття, гноєсховищ, накопичення побутових та промислових відходів, будівельних матеріалів, скотомогильників, полів фільтрації тощо. Власники вже існуючих на час введення в дію Правил будівель та споруд в зоні прибережних захисних смуг зобов’язані суворо дотримувати санітарних норм.

4.12. Підприємства, установи, організації та громадяни, яким передані у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки, на яких розміщені об’єкти електричних мереж, зобов’язані вживати необхідних заходів для збереження вказаних об’єктів (відповідальність передбачено ст.99 КУПАП).

4.13.Забороняється вчинення дій, що можуть спричинити перерву в забезпеченні споживачів електроенергією, пошкодження електричних мереж (трансформаторних підстанцій, повітряних ліній електромереж та споруд, які до них належать),  (відповідальність передбачено ч.І ст.61, ст.99).

 

6.

4.14. Прибирання на ділянках навколо адмінбудівель, об’єктів господарювання, вуличних кіосків, ГРП трансформаторних підстанцій,  пересувних об’єктів торгівлі в радіусі до 25 м здійснюють керівники або власники цих об’єктів.

4.15. Відповідальні посадові особи суб’єктів господарювання зобов’язані щорічно за два місяці до кінця календарного року укладати договори на наступний рік з спеціалізованими організаціями на вивіз та знешкодження відходів та сміття.

4.16. Встановити санітарний день прибирання територій селища  – п’ятниця.

4.17 Власник, або наймач житлового будинку зобов’язаний використовувати приміщення житлового будинку за цільовим призначенням, забезпечувати збереження житлових і підсобних приміщень та технічного обладнання (відповідальність передбачено ст. 150 КУПАП).

     Не допускається виконання робіт та інших дій, що викликають псування огорож,  будинків, приміщень, приладів та обладнання будинку, порушують умови проживання громадян (відповідальність передбачено ст.150 КУПАП).

       Переобладнання та перепланування житлових і підсобних приміщень здійснювати за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, з дозволу власника будинку (квартири) та відповідного рішення виконкому селищної ради (відповідальність передбачено ст.150 КУПАП).

 

Відповідальні особи та громадяни зобов’язані:

           4.18. Облаштовувати газони та квітники, постійно косити газони на території прибирання, і утримувати її в належному естетичному вигляді.

          4.19.  Встановити та утримувати в задовільному стані номерні знаки житлових будинків, таблички та вивіски на службових, виробничих та інших будівлях.

          4.20. Підтримувати санітарний стан вулиць, парків, прибудинкових територій, місць масового відпочинку та інших територій на рівні встановлених правил, вимог, приділяючи особливу увагу санітарно-побутовим спорудам.

 

5. Проведення робіт з очищення домоволодінь

5.1. Вивіз рідких нечистот із вигрібних ям (туалетів) домоволодінь незалежно від їх форм власності та відомчої належності здійснюється спеціалізованим транспортом.

5.2. Домовласники забезпечують вільний під’їзд до вигрібних ям (туалетів).

5.3. Вибирання твердих осадків із каналізаційних колодязів, вигрібних ям чи туалетів проводиться безпосередньо на транспортний засіб, для негайного їх вивезення.

7.

 

5.4. Дворові та громадські туалети повинні утримуватися їх власниками в постійній чистоті і справності та щоденно дезінфікуватись.

5.5.  При виконанні в будинках ремонтних робіт будівельне сміття щоденно вивозиться власниками будинків та організаціями, які проводять ремонт.

 

 

6. Утримання пляжів та інших місць відпочинку населення.

6.1. Суб’єкти господарювання, за якими закріплені місця масового відпочинку людей на воді, забезпечують їх доброякісною питною водою, достатньою кількістю сміттєзбірників і туалетів, щитами з інформацією про підпорядкування об’єкту, прибирання території пляжів. Функціонування вказаних місць щорічно погоджується з санепідемстанцією та державною екологічною інспекцією.

6.2. На берегах річок чи інших водойм та інших прибережних смугах розташовуються за відповідними проектами лише пляжі, тіньові навіси, спортивні майданчики.

 

7. Проведення земляних робіт

7.1. Для здійснення земельних робіт, які проводяться на території населеного пункту ради (вулицях, провулках, зелених зонах і розташованих на них дорогах та ін.) суб’єкти господарювання, громадяни, які безпосередньо проводять роботи, повинні отримати в виконавчому комітеті селищної ради дозвіл (ордер) на право виконання земляних робіт.

7.2. При проведенні робіт, пов’язаних з розкопуванням ґрунту, суб’єкти господарювання, громадяни, які проводять роботи, забезпечують за власний рахунок відновлення поверхні пошкодженої ділянки та існуючого покриття в термін, встановлений ордером.

7.3. У всіх випадках під час виконання земляних робіт повинні бути забезпечені умови для руху транспорту і пішоходів:

- виставлятись попереджувальні знаки;

- встановлюватись пішохідні містки та огорожа стандартного зразка.

7.4. Відповідальність за організацію безпеки та руху транспорту і пішоходів у місцях виконання робіт до повного відновлення дорожнього покриття і здачі ордера залишається за виконавцем робіт.

7.5. При виконанні земельних робіт забороняється:

- засипати землею та будівельними матеріалами люки колодязів, дренажі, геодезичні знаки, проїжджу частину вулиць, тротуари;

- псувати існуючі споруди, зелені насадження, елементи благоустрою, засоби регулювання дорожнього руху;

- залишати на проїжджій частині вулиць та тротуарах землю чи будівельне сміття, або матеріали після закінчення робіт;

 

8.

 

- захаращувати проходи і проїзди у двори, порушувати нормальний проїзд автотранспорту та рух пішоходів.

 

8.  Додержання тиші в громадських місцях селища.

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності зобов’язані:

          8.1.  Не допускати перевищення рівнів шуму, встановлених санітарними нормами в таких приміщеннях і на таких територіях селища (захищені об’єкти) впродовж доби:

              -  житлових будинках і прибудинкових територіях;

              -   лікувальних закладах, будинках-інтернатах, закладах освіти, культури;

              -   готелях і гуртожитках;

              -   закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального бізнесу;

              -   інших будівлях і спорудах, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

              -   парках, площах, скверах, зонах відпочинку, розташованих на території селища і житлових масивах.

        8.2. Шум на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

        8.3.  У нічний час із 22 до 8 години на цих об’єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21 до 8 години, а у святкові та неробочі дні – цілодобово.

8.4.  Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих домоволодінь про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих домоволодінь ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

8.5. Передбачені підпунктами другим, третім, четвертим цього пункту вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:

-  здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

 

9.

             -  здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень;

              -   попередження або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;

              - надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;

              -  попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони;

              - проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи місцевого самоврядування;

              - роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність житлових і громадських  будівель, за умов  вжиття  невідкладних  заходів  щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

              -  відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, Дня селища та інших свят, що проводяться в селищі, проведення спортивних змагань;

8.6. Забороняється використовувати побутові піротехнічні вироби, які створюють світлові або шумові ефекти у висоті чи на землі, на відстані ближче 100 метрів від лікарні, церкви, дитячих установ, шкіл, територіального центру,  інших громадських споруд та житлових будинків.

8.7. При проведенні масових заходів забороняється кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів будинків та вчиняти інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.

            8.8. Використання піротехнічних виробів для демонстрацій феєрверків професійними піротехніками повинно проводитись відповідно до вимог нормативних актів України, які регулюють використання піротехнічних виробів в Україні.

 

 1. Вимоги до освітлення  територій та будівель в селищі.
  1. Підприємства, установи, організації, особи, які експлуатують ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, установки з декоративного підсвічування будинків, будівель, споруд, вивісок, вітрин, світлової реклами, зобов’язані забезпечувати їх належний режим роботи та технічний стан.
  2. Вуличне освітлення повинно вмикатися відповідно до встановленого графіка, в залежності від пори року та природних умов.
  3. На пішохідних переходах, а також ділянках автомобільних доріг з високим рівнем небезпеки відключення освітлення у темний час доби забороняється.

 

10.

 1. Опори освітлення (ліхтарі), кронштейни та інші пристрої зовнішнього освітлення повинні утримуватися у задовільному технічному стані та естетичному зовнішньому вигляді.

Вивіз пошкоджених опор (ліхтарів) та усунення можливих пошкоджень мереж, що можуть призвести до травмування мешканців, проводиться балансоутримувачем негайно після виявлення чи повідомлення про пошкодження.

Роботи з усунення пошкоджень мереж зовнішнього освітлення проводяться з огородженням місць проведення робіт.

 1. На території автозаправних станцій і автостоянок, прилеглих до них вулиць і доріг з транспортним рухом, світильники повинні встановлюватися на висоті не менше 3 метрів.

Для освітлення вказаних об’єктів не допускається застосовувати прожектори, які розташовуються на дахах і навісах і спрямовані в бік вулиць або доріг.

 1. Над кожним входом у житловий будинок, або поряд з ним повинні бути встановлені по можливості світильники, які забезпечують освітлення площадки основного входу.
 2. Зовнішнє архітектурне освітлення повинно забезпечувати у вечірній час добру видимість і виразність найбільш важливих об’єктів і підвищувати комфортність світлового середовища селища.

Установки архітектурного освітлення не повинні осліплювати водіїв транспорту і пішоходів.

Розміщення обладнання архітектурного освітлення на фасаді будівель та споруд здійснюється виключно на підставі згоди власника будівлі або приміщень.

 1. На головних вулицях селища має бути забезпечене вечірнє та нічне освітлення вітрин.

Освітлення має бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху та освітлювати приміщення житлових будинків.

 

 1.  Вимоги до поводження з відходами та санітарного благополуччя в селищі.
  1. Збирання та вивезення побутових відходів у межах селища Великий Бичків здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах відповідно до Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року №1173.
  2. Зберігання побутових відходів здійснюється відповідно до вимог Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я 17 березня 2011 року №145 та Методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої

 

11.

 1. наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 серпня 2011 року №133.
 2. З метою своєчасного збирання побутових відходів, створення безпечних умов для їх зберігання, вивезення з кварталів житлової та ін. забудови і прибудинкових територій, доріг загального користування та інших об'єктів благоустрою населених пунктів і проведення масових заходів обладнуються контейнерні майданчики.

Контейнерні майданчики повинні мати водонепроникне тверде покриття та бути обладнані навісами, огорожею та ізольовані від об'єктів обслуговування населення, господарських дворів і магістральних вулиць, не  повинні бути прохідними для пішоходів і транзитного руху транспорту та відповідати санітарним вимогам утримання території населених пунктів.

Контейнери для збирання сміття та вторинних матеріалів повинні встановлюватись на майданчику з твердим покриттям з П- чи Г-подібними огорожами та закриватись щільно кришками. Переповнення контейнерів та місць накопичення відходів не допускається.

 1. Підприємства, організації, установи, фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані забезпечити розміщення сміттєзбірників (урн, контейнерів) для накопичення сміття та твердих побутових відходів на об'єктах благоустрою, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані згідно з санітарними нормами та цими Правилами.
 2. Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі житлових будинків, квартир та суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність на території селища, що має наслідком утворення відходів, зобов’язані укласти договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснювати оплату таких послуг, а також забезпечувати роздільне збирання побутових відходів.
 3. Вивіз твердих і рідких побутових відходів із відомчого і приватного житлового фонду може проводитись власним транспортом на визначені місця при наявності договору на захоронення побутових відходів.
 4. Власники, балансоутримувачі, підприємства, установи, організації або особи, які утримують території населених пунктів зобов’язані мати всі необхідні засоби для здійснення утримання у відповідності до вимог нормативно-правових актів України:
  1. мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев'яні, мітли, льодоруби), достатній запас матеріалу для посипання для своєчасного проведення протиожеледних заходів;
  2. прибирати сніг негайно, з початку снігопаду, для запобігання утворення накату;
  3. негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок з дотриманням застережних заходів

 

12.

щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо, огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах, вивозити сніг та бурульки, що зняті з дахів, карнизів та інших елементів будинків, споруд, будівель протягом доби;

 1. повністю розчищати снігові вали над зливостічними колодязями, розміщеними на вулицях та дорогах, з яких сніг не передбачається вивозити на снігозвалище;
 2. очищати від снігу, льоду та бруду оголовки зливостічних колодязів та дощоприймачі у разі сніготанення та на початку весняного періоду.
 3. На територіях підприємств, установ, організацій, автовокзалів, ринків, пляжів, парків, скверів, садів, зон відпочинку, біля закладів культури, освіти, медицини, торговельних об’єктів, на зупинках громадського транспорту та в інших місцях масового перебування громадян повинні бути встановлені урни для сміття.

Урни очищаються від сміття щоденно по мірі їх заповнення і утримуються в належному санітарному і технічному стані.

 1. Місця відпочинку та масового зібрання людей (парки, сквери, ринки, автовокзали, автостанції, транспортні вузли тощо) для зручності та поінформованості відвідувачів і пасажирів повинні бути забезпечені графічною інформацією щодо розташування на їх території громадських туалетів.
 2. Громадянам, підприємствам, організаціям, установам, незалежно від форм власності та відомчої належності, забороняється:
  1. порушувати тишу, користуватися гучними побутовими електроінструментами та радіоапаратурою, проводити ремонтні роботи, які викликають виникнення шумового ефекту та порушують спокій мешканців сусідніх будівель;
  2. розклеювати оголошення, афіші на будинках, стовпах, парканах, деревах та інших не визначених для цього місцях;
  3. викидання великогабаритних та ремонтних відходів у звичайні контейнери;
  4. висаджувати городні культури, пасти худобу і птицю у не відведених для цього місцях, на вулицях, площах, у скверах, парках, на пляжах, в санітарних зонах об'єктів водопостачання;
  5. без відповідного ордера та рішення виконкому проводити на вулицях, площах, тротуарах, скверах роботи щодо прокладення водопровідних, каналізаційних, газових та інших мереж;
  6. складати на вулицях будівельні та інші матеріали, розкопувати вулиці, копати ями для гасіння вапна, спалювати гумотехнічні вироби, рослинні залишки, сміття та сухе листя;

 

13.

 1. забруднювати вулиці при перевезенні вантажів, виїзді автотранспорту з будівельних майданчиків;
 2. накопичувати побутове та будівельне сміття, створювати звалища та скидати будь-які відходи у не відведені для цього місця, на берегах річок, ярів, потоків, струмків тощо на території селища;
 3. спалювання всіх видів відходів та вторинної сировини на території селища і в сміттєзбірниках;
 4. викидати трупи тварин у контейнери для побутових відходів;
 5. здійснювати торгівлю з рук, із машин або іншим чином у невстановлених місцях;
 6. скидати в зливову каналізацію виробничі та побутові стоки, нафтопродукти, кидати сміття, пісок та інше;
 7. здійснювати мийку, ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів, купання тварин, прання килимів на дорогах, тротуарах, газонах, біля водойм, водорозбірних колонок, підключення до них поливних шлангів;
 8. курити у місцях, заборонених Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».
 9. Підприємства, установи, організації та громадяни (власники, балансоутримувачі садиб) зобов’язані укладати договори на вивезення побутових відходів та вторинних матеріалів з визначеними у встановленому порядку на конкурсних засадах.

 

11. Утримання та охорона зелених насаджень.

11.1. Зелені насадження – дерева, кущі, клумби, газони, плодово-ягідні та декоративні насадження, парки, сквери та лісосмуги,  озеленені упорядковані території, зелені зони та інші об’єкти озеленення.

11.2  Всі громадяни при відвідуванні зон відпочинку, парків, садів, набережних та інших місць масового відпочинку зобов’язані підтримувати чистоту, порядок, бережно ставитись до зелених насаджень, запобігати пошкодженню та нівеченню дерев, кущів, квітів, газонів, сприяти органам внутрішніх справ, органам державної влади та місцевого самоврядування, власникам зелених насаджень в боротьбі з порушниками цих Правил.

11.3.  До обов’язків власників і користувачів зелених насаджень входить:

- видалення сухостійних дерев та чагарників, вирізування сухих і поламаних гілок. Вирубування сухостою проводиться після погодження з виконавчим комітетом   селищної ради;

- косіння трави, збирання та вивезення сміття та опалого листя;

- заміна у повному обсязі засохлих та пошкоджених, а також висадка нових дерев і кущів;

- забезпечення в районах зелених насаджень охоронної зони повітряних електричних ліній. Своєчасне обрізування гілок в охоронній зоні струмопровідних мереж, а також тих, що закривають найменування вулиць

14.

та номерні знаки будинків, забезпечують балансоутримувачі електричних мереж та балансоутримувачі житлових будинків.

- підживлення і поливання дерев і кущів, обрізання їх крон, вирізування сухих гілок, знешкодження омели та інших паразитичних утворень, утримання в належному стані живої огорожі (газонного бордюру);

- огородження дерев при проведенні будівельних та ремонтних робіт;

      Власники будівель та інших тимчасових споруд, що знаходяться на території зелених насаджень, зобов’язані своєчасно ремонтувати все своє майно та будівлі, утримувати його в належному технічному та естетичному стані.

11.4. На виконавчий комітет селищної ради покладається:

- постійний оперативний контроль за утриманням і благоустроєм зелених насаджень;

- планування робіт по озелененню;

- забезпечення чистоти і порядку, своєчасного догляду за зеленими насадженнями, що знаходяться на їх балансі;

- ремонт і посів газонів, посадка дерев, кущів та квітів, косіння трав прополювання квітників, обрізування дерев та обробка кущів проти хвороб та шкідників, підкормка молодих саджанців, викорчовування пнів, вивезення сміття та гілок.

11.5. На території зелених насаджень забороняється:

- зносити та пересаджувати дерева та чагарники без спеціального дозволу;

- складувати будь-які матеріали;

- влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду;

- самовільно садити дерева, кущі, та будь-які інші рослини, влаштовувати городи;

- влаштовувати стоянки автомашин, мотоциклів, велосипедів та інших транспортних засобів;

- влаштовувати зупинки пасажирського транспорту на газонах, біля дерев та живоплотів без погодження зі спеціально уповноваженими органами;

- випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;

- добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи, написи, забивати цвяхи, скоби, обмотувати дерева дротом, наносити інші механічні пошкодження;

- засмічувати і засипати водоймища або влаштовувати на них загати;

- відводити ділянки під забудову постійного або тимчасового характеру, ділянки під вантажно-розвантажувальні роботи без погодження з селищною радою;

- після закінчення торгівлі залишати на території зелених насаджень сміття, грязь, контейнери та інші предмети і речовини.

11.6. Порядок знесення зелених насаджень при будівництві.

 

15.

Підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності, їх філіям та представництвам, фізичним особам знесення зелених насаджень дозволяється при наявності рішення виконавчого комітету селищної ради та спеціального дозволу на знесення зелених насаджень.

Спеціальний дозвіл на знесення зелених насаджень (ордер) видається на підставі акту обстеження зелених насаджень складеного спеціальною комісією, створеною рішенням виконавчого комітету селищної ради.

11.7. За вимушене знесення та пошкодження зелених насаджень (при будівництві, прокладанні комунікацій тощо) підприємства, установи, організацій та фізичні особи зобов’язані відшкодувати їх вартість в доход місцевого бюджету з послідуючим спрямуванням цих сум на відновлення зелених насаджень.

11.8. Відповідальність за збереження зелених насаджень, догляд за ними, видалення сухостійних, пошкоджених хворобами та шкідниками зелених насаджень, знищення бур’янів покладається на:

11.8.1. Балансоутримувачів об'єктів благоустрою державної чи комунальної власності.

11.8.2. Установи, організації, підприємства на своїх та прилеглих територіях.

11.8.3. Власників чи користувачів земельних ділянок, які відведені під будівництво чи надані в оренду.

11.8.4. Осіб, уповноважених виконавчим комітетом селищної ради, на безхазяйних територіях, пустирях.

11.8.5. Власників або користувачів приватних садиб і прилеглих до них територій.

 

12. Утримання тварин (собак, котів та хижих тварин), домашньої худоби та птиці

12.1. Відповідальні посадові особи селищної ради,  депутати та члени виконкому ради зобов’язані:

- ознайомити всіх громадян, які мешкають на території селища з правилами тримання собак, котів, хижих тварин та домашніх тварин у населених пунктах України;

- вимагати від мешканців, власників тварин, проведення реєстрації тварин та щеплення проти сказу.

12.2. Громадяни – власники тварин, домашньої худоби та птиці зобов’язані:

- забезпечувати домашнім тваринам необхідні умови, що відповідають видовим та індивідуальним особливостям, відповідно до вимог Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”;

- дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації житлових приміщень, у яких утримуються домашні тварини (місця постійного утримання), та норм співжиття;

 

16.

- не відвідувати з собаками магазини, дитячі садки, школи, інші навчальні заклади, об’єкти громадського харчування, об’єкти соціального, культурного та побутового призначення, об’єкти органів державної влади та місцевого самоврядування, за виключенням собак-поводирів.

- не допускати забруднення тваринами тротуарів, газонів, алей, парків, скверів, дитячих майданчиків, та інших території загального користування, при будинкових територій багатоквартирних будинків. У разі забруднення – прибирати за своєю твариною;

- не проводити купання собак в місцях масового відпочинку людей на воді.  

Забороняється вигул собак в місцях масового відпочинку та перебування  людей, дошкільних та загальноосвітніх закладах, дитячих майданчиках, пляжу та інших територіях загального користування, а також випасання худоби у не відведених для цього місцях;

- утримувати тільки таку кількість тварин, яка обмежується можливістю забезпечення їм умов утримання відповідно до вимог Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”;

- дотримуватись вимог інших нормативно-правових актів, що регулюють утримання тварин;

- не здійснювати випас домашньої худоби та птиці на вулицях, площах, парках, скверах, дитячих майданчиках, провулках, тупиках, бульварах, берегах річок, інших водоймищ та інших прибережних смугах, пляжах, інших територіях загального користування.

- не допускати самовільного проникнення, випасу чи перебування домашньої худоби, птиці, собак та котів на території чужих домоволодінь, дворів, прибудинкових територій, вулиць,  земельних ділянок, приміщень будь-якої форми власності.

 

13. Заборона дій суб’єктів господарювання та громадян,  встановлена даними Правилами.

 Підприємствам,   організаціям,  закладам,  установам, незалежно від форм власності, громадянам забороняється:

 13.1. Розміщення на території загального користування будівельних та інших матеріалів, її розриття, спалювання відходів, у тому числі тваринного та рослинного походження  і сміття.

 13.2. Здійснення паркування автотранспорту на тротуарах, бордюрах, газонах та інших невстановлених для цього місцях.

 13.3. Забруднення проїжджої частини вулиць при перевезенні вантажів, виїзді автотранспорту з будівельних майданчиків,

13.4. Розклеювання оголошень, афіш на будинках, опорах ліній електромереж , парканах, деревах та інших, не визначених для цього місцях.

 13.5.    Виливання чи відведення рідких відходів на не визначені в селищі території та у водойми.

 

17.

 13.6.  Спалювання сміття, побутових, промислових, та інших відходів, у тому числі тваринного та рослинного походження на території підприємств, установ, організацій, присадибних ділянок, парків, скверів, забруднення їх хімічними та іншими розчинами.

 13.7. Здійснення торгівлі у невстановлених місцях з рук, автотранспорту, тимчасових лотків, столиків, палаток тощо.

 13.8. Пошкодження газонів, квітів, дерев та кущів на вулицях, в парках, скверах та інших місцях загального користування.

13.9. В’їзд автотранспорту, крім транспорту спеціального призначення, до місць масового відпочинку, площ, парків, скверів. Зони для стоянки автотранспорту, біля місць масового відпочинку людей, визначаються виконавчим комітетом селищної ради.

13.10. Розміщення сміття, відходів на території селища,  на схилах водойм, а також в місцях масового відпочинку, лісосмугах,  на території зелених насаджень.

13.11. Скидати в зливову каналізацію виробничі та побутові стоки, нафтопродукти, кидати сміття, пісок та інше, а також виливати рідкі відходи на вулицях та у водойми.

13.12. Пересування вулицями селища (з твердим покриттям) механізмів на гусеничному ходу, крім зимового періоду, під час снігових заметів.

13.13. Мийка, ремонт автомобілів та інших транспортних засобів на     не відведених для цього  територіях, вулицях, тротуарах, у парках, біля криниць та водорозбірних колонок.

13.14. Перекриття вулиць, під’їздів до будівель, житлових будинків та споруд без погодження з органами поліції, виконавчим комітетом селищної ради . 

13.15. Розміщення на територіях загального користування в селищі будівельних матеріалів, цегли, труб, піску, ґрунту, щебеню, будівельного сміття, гілок, дров та інших будівельних і побутових відходів.

13.16. Знищення та пошкодження дерев чи кущів на прибудинкових територіях, територіях закладів освіти, охорони здоров’я, культури, у парках, скверах, прибережних смугах, місцях відпочинку.

13.17.  Видалення аварійних та сухостійних насадженнь без дозволу виконавчого комітету селищної ради.

13.18. Встановлення без відповідного дозволу палаток торгового та іншого призначення, інформаційних стендів на газонах, в парках, на тротуарах та площах.

13.19. Зберігати в житлових приміщеннях вибухонебезпечні чи екологічно шкідливі речовини і предмети.

 

14. Повноваження виконавчого комітету селищної ради по виконанню даних Правил.

14.1. На виконавчий комітет селищної ради покладаються:

 

18.

- затвердження порядку прибирання вулиць в літній та зимовий період року;

- встановлення переліку та закріплення території сеища, які підлягають прибиранню силами суб’єктів господарювання, підприємств, установ, організацій;

- визначення уповноваженої особи виконавчого комітету ради для складання протоколів про вчинення адміністративних правопорушень.

- обстеження зелених насаджень та вжиття заходів для покращення їх стану та якості прибирання;

- перевірка правомірності знесення зелених насаджень.

14.2. Згідно з основами законодавства України, нагляд за дотриманням санітарних правил утримання вулиць, дворогосподарств та інших територій селища, а також місць громадського користування, місць відпочинку, пляжів, здійснюється органами поліції, санепідемстанцією, державним управлінням екології та відповідними комунальними службами.

14.3. Дільничні інспектори поліції зобов’язані:

- здійснювати постійний контроль за санітарним станом території закріпленої дільниці;

- виявляти осіб, які порушують санітарний стан території та в установленому порядку оформляти на них матеріали і направляти їх для розгляду у адміністративну комісію при виконавчому комітеті селищної ради.

 

15. Відповідальність за порушення Правил.

15.1. Порушення Правил благоустрою території селища, а також недотримання цих Правил по забезпеченню чистоти та громадського порядку у селищі тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з чинним законодавством.

15.2. Уповноважити відповідно до ст.255 Адміністративного Кодексу України здійснення складання протоколів за порушення цих Правил відповідальних осіб, коло яких зазначено відповідним рішенням виконавчого комітету Великобичківської селищної ради.

15.3. Кошти, які стягуються з порушників цих Правил, зараховуються до селищного бюджету.

15.4. Керівникам підприємств, організацій, установ, учбових закладів та громадських організацій систематично проводити роз’яснювальну роботу в своїх колективах з питань дотримання Правил утримання території селища.

 

16. Прикінцеві положення

16.1. Правила затверджені на невизначений термін та підлягають уточненню, перегляду в разі внесення змін до діючого законодавства України, за ініціативою 1/2 депутатів селищної ради.

16.2. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення та включені до

 

19.

 

Правил розглядаються районними судами, органами внутрішніх справ, органами державних інспекцій та іншими органами (посадовими особами), уповноваженими на те КУПАП. За вчинення таких правопорушень компетентними органами застосовуються стягнення передбачені відповідними статтями КУПАП.

 

 

 

 

 

Заступник селищного голови                                                   О.І.Бурса