Великобичківська селищна рада
Рахівський район, Закарпатська область

«Про внесення змін в  Програму  перевезення окремих пільгових категорій громадян Великого Бичкова на приміських маршрутах автомобільним транспортом

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОБИЧКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА РАХІВСЬКОГО РАЙОНУ

Тридцять перша сесія  VП скликання

Р І Ш Е Н Н Я  

         

Від  22 червня  2018 року  №  945

смт Великий Бичків

 

«Про внесення змін в  Програму  перевезення

окремих пільгових категорій громадян

Великого Бичкова на приміських маршрутах

автомобільним транспортом  та  відшкодування

 витрат за здійсненні перевезення в межах

 Рахівського  району на 2018 рік,

рішенням 28(позачергової) сесії 7 скл.

від  23.02.2018року № 845»

 

       Відповідно до статей 26 та 36 Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні ” ,   сесія Великобичківської селищної ради, -

 

в и р і ш и л а :

 

1.Внести зміни в  «Програму перевезення окремих пільгових категорій громадян Великого Бичкова на приміських маршрутах автомобільним транспортом  та відшкодування витрат за здійсненні перевезення в межах Рахівського  району на 2018 рік», затверджену 28(позачергової) сесії 7 скл. Великобичківської селищної ради від  23.02.2018року № 845», а саме:

Зняти фінансування, передбачене в розділі ІІІ. Фінансове  забезпечення Програми.

2.Рішення  28-ї (позачергової) сесії 7 скликання «Про затвердження Програми  перевезення окремих пільгових категорій громадян Великого Бичкова на приміських маршрутах автомобільним транспортом  та  відшкодування витрат за здійсненні перевезення в межах Рахівського  району на 2018 рік», № 845 від 23.02.2018року вважати як таке, що втратило чинність.

             2.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну  комісію  селищної ради з питань охорони  здоров’я, освіти, культури, спорту, проблем сім’ї та молоді і соціального захисту населення  (Кравчук М.М.) та головного бухгалтера Шімон М.Г.

Селищний голова                                                                             Й.М. Божук

 

 

Затверджено :

Рішенням  31-ї сесії

сьомого  скликання

від 22.06.2018 року

№  945

 

          ПРОГРАМА

перевезення окремих пільгових категорій громадян Великого Бичкова на приміських маршрутах автомобільним транспортом  та відшкодування витрат за здійсненні перевезення в межах Рахівського  району на 2018 рік  

І. Загальні положення

Програма перевезення окремих пільгових категорій громадян Великого Бичкова  на приміських маршрутах автомобільним транспортом  в межах  Рахівського  району на 2018 р  (далі - Програма) направлена на організацію пільгового проїзду окремих категорій громадян на приміських маршрутах загального користування та забезпечення відшкодування вартості витрат за здійсненні перевезення.

Програма розроблена відповідно до Бюджетного Кодексу України, Законів України «Про автомобільний транспорт», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»,  «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про охорону дитинства» та постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» та від 16.08.1994 № 555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. № 354», статтею 38-1 згідно із Законом N 1773-IV (1773-15 ) від 15.06.2004».

Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма

В селищі  проживає близько 3239 осіб, які мають право на пільговий проїзд у приміському автомобільному транспорті загального користування згідно з чинним законодавством,в тому числі: інваліди війни – 10 особи,  учасники бойових дій –79 осіб, пенсіонери за віком -2156  осіб, люди з інвалідністю -382 осіб, ветерани органів внутрішніх справ – 3 особи, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1 та категорія 2-ліквідатори) - 7  осіб, діти з багатодітних сімей -602 осіб.

Стаття 91 Бюджетного кодексу України передбачає видатки з місцевого бюджету на місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення та компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Програму передбачається виконувати протягом 2018 р

ІІ. Мета Програми

Метою Програми є забезпечення реалізації прав окремих категорій громадян на пільговий проїзд автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах: Рахів–Ясіня, Рахів–Богдан, Рахів-Ч.Тиса, Рахів - Кобилецька Поляна, Рахів – Луги і прилеглих сіл та відшкодування вартості витрат за перевезення окремих пільгових категорій громадян перевізникові, який здійснює перевезення за маршрутом. 

ІІІ. Фінансове  забезпечення Програми.

Обсяги фінансування на виконання Програми здійснювати згідно розрахунків  (талонів) та актів звіряння. Виконання програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету в сумі  20000  гривень в рік.

ІV. Результативні показники

Реалізація Програми забезпечить організацію пільгового проїзду окремих категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом та  відшкодування вартості витрат за перевезення громадян перевізникові,  який здійснює перевезення згідно виданих талонів. Видачу талонів здійснює селищної рада.

 V. Організація і контроль за виконанням програми

Головним виконавцем і координатором Програми є секретар  селищної ради. Контроль за її виконанням здійснює селищна  рада. Двічі на рік секретар  звітує на засіданні виконавчого комітету селищної ради щодо виконання програми, один раз на рік – на засіданні сесії селищної  ради. Звіт про виконання програми публікується на сайті селищної  ради.

 

 

 

Головний бухгалтер                                                          М.Г.Шімон

 

 

Порядок

відшкодування вартості витрат  за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом  в межах району  на 2018 рік

1. Загальні положення

1.1. Цей порядок визначає єдиний механізм відшкодування перевізникам вартості витрат, пов’язаних з перевезенням громадян, які  мають право на пільги в автомобільному транспорті приміського сполучення (за винятком таксі) за рахунок коштів місцевого бюджету.

Порядок розроблений на виконання  Програми відшкодування вартості витрат за перевезення окремих пільгових категорій громадян на 2018 рік.

1.2. Законодавчою та нормативною підставою Порядку є Бюджетний Кодекс України, Закони України «Про автомобільний транспорт», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 №354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» та від 16.08.1994 №555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. №354», Закони України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про охорону дитинства».

Дія Порядку поширюється на відшкодування вартості витрат за перевезення окремих категорій громадян за рахунок коштів місцевого бюджету.

1.3. Цей Порядок визначає механізм відшкодування витрат селищною радою перевізникам за пільговий проїзд окремих пільгових категорій громадян за рахунок коштів місцевого бюджету.

1.4. Відшкодування витрат проводиться на підставі договору про здійснення пільгових перевезень окремих  категорій громадян Великого Бичкова  автомобільним транспортом загального користування, укладених між перевізниками і селищною  радою.

Перевізники – отримувачі компенсацій витрат за рахунок коштів місцевого бюджету за пільговий проїзд окремих категорій громадян для укладання договору з Великобичківською селищною радою  подають наступну інформацію:

- виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

-  договір про організацію перевезення пасажирів;

- копію ліцензії;

- розклад руху автобусів на маршрутах;

- таблицю вартості проїзду на маршрутах.

1.6. Обліку підлягають поїздки пільгових категорій громадян, яким відповідно до законодавства України, надано право пільгового проїзду в автомобільному транспорті загального користування, а саме:

— інвалідів війни - згідно посвідчення «Інваліда війни»;

- учасників бойових дій - згідно посвідчення «Учасника бойових дій»

- пенсіонерів за віком - на підставі пенсійного посвідчення;

- інвалідів та дітей-інвалідів - на підставі посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» АБО на підставі медичних документів, які підтверджують статус (висновку МСЕК або висновку ЛКК), довідки органу соціального захисту населення про перебування на обліку та документу, який посвідчує особу (за відсутності бланків посвідчення), пенсійного посвідчення;

осіб, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів(не більше одного супроводжуючого) – по факту супроводження;

ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранів служби цивільного захисту, ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України – при пред’явленні відповідного посвідчення «Ветерана військової служби», «Ветерана органів внутрішніх справ», «Ветерана податкової міліції», «Ветерана війни», «Ветерана Державної кримінально-виконавчої служби», «Ветерана служби цивільного захисту», «Ветерана Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації»;

реабілітованих громадян, які постраждали внаслідок репресій або є пенсіонерами - на підставі посвідчення реабілітованого, пенсійного посвідчення;

- громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1 та категорія 2-ліквідатори) – на підставі посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;

дітей з багатодітних сімей - на підставі посвідчення «Дитини з багатодітної сім’ї».

 

2. Облікування фактичних перевезень громадян, яким надано право безоплатного проїзду автомобільним транспортом на приміських маршрутах та визначення суми втрат за перевезення окремих пільгових категорій громадян.

2.1. Безкоштовне перевезення окремих категорій громадян, що мають право на безплатний проїзд згідно з чинним законодавством та вказаних у пп. 1.6 даного Порядку, здійснюється пасажирським автотранспортом на умовах, визначених договором на перевезення пасажирів автомобільним транспортом, укладеним між перевізником та Великобичківською селищною радою  при пред'явленні пільговиком талона одноразового використання (далі – талон) на проїзд та відповідного посвідчення, що підтверджує право на пільгу.

2.2. За отриманням талонів громадяни, що мають право на безкоштовний проїзд згідно з чинним законодавством та вказані у пп.1.6 Порядку, звертаються у селищну раду за місцем реєстрації.

2.3. Селищна  рада організовує виготовлення талонів, засвідчують їх своєю гербовою печаткою, забезпечують їх зберігання, видачу та облік.

Талон дійсний при наявності печатки селищної ради та номеру.

2.4. Для отримання талонів громадянин, що має право на безплатний проїзд, звертається до  селищної ради та пред'являє особисто такі документи:

- посвідчення про право на пільги;

- паспорт;

Талони видаються усім пільговим категоріям Великобичківської селищної ради , що зареєстровані або  проживають на  території Великого Бичкова

2.5.Видача талонів проводиться  селищною  радами з відміткою на талоні року його дії, прізвища, імені, по - батькові пільговика, номера та серії посвідчення. Про одержання талонів пільговик розписується у журналі обліку талонів.

Кількість виданих талонів  в місяць –  4 шт. ( 2 поїздки) або по направленню амбулаторії.  Учасникам бойових дій  талони  видаються за необхідністю.

2.6. При посадці в автобус на автостанції пільговик пред'являє водієві: квиток (отриманий в касі); посвідчення про право на безкоштовне (пільгове) перевезення встановленого зразка та талон. При посадці за межами автостанції громадянин, що користується правом пільгового проїзду, пред’являє водію  автобуса відповідне посвідчення і талон, який дає право проїзду у відповідний період.

Право на використання талону має тільки власник посвідчення. Талон без відповідного посвідчення вважається недійсним та не дає право на пільговий проїзд.

2.7. Розрахунки фактично виконаних обсягів перевезень пільгових категорій населення в автобусах приміських маршрутів загального користування виконуються перевізниками на підставі виданих на автостанції пільгових квитків та фактичної кількості отриманих від громадян талонів та вартості проїзду по кожному маршруту окремо (без урахування страхового збору та ПДВ) за календарний місяць.

2.8. В термін до 5-го числа місяця наступного за звітним, перевізники подають до селищної ради отримані від пільговиків талони та  щомісячний розрахунок .

3. Порядок проведення відшкодування витрат

3.1. На підставі щомісячних розрахунків  та актів звіряння у п'ятиденний термін селищна  рада здійснює перерахування коштів на розрахунковий рахунок перевізників.

 

 

 

Головний бухгалтер                                                                                                   М.Г.Шімон