Великобичківська селищна рада
Рахівський район, Закарпатська область

“Про затвердження “Програми по  подоланню бідності та соціального  захисту населення в смт Великий  Бичків на 2019рік”

УКРАЇНА

ВЕЛИКОБИЧКІВСЬКА СЕЛИШНА РАДА РАХІВСЬКОГО РАЙОНУ

Тридцять шоста  сесія VІІ  скликання

ІІ-е засідання

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

         

Від  21 грудня    2018 року    1083

смт. Великий Бичків

 

 

“Про затвердження “Програми по

 подоланню бідності та соціального

 захисту населення в смт Великий

 Бичків на 2019рік”

 

 

 

                     Розглянувши “Програму по подоланню бідності та соціального захисту населення в смт Великий Бичків на 2019 рік”, керуючись ст.26 п.22 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, сесія Великобичківської  селищної ради,-

 

в и р і ш и л а :

 

1.Затвердити  “Програму по подоланню бідності та соціального захисту населення в смт Великий Бичків на 2019 рік”  та забезпечити фінансування   в  сумі  300,00 тис. грн.

2.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну  комісію  селищної ради з питань  охорони  здоров’я, освіти, культури, спорту, проблем сім’ї та молоді і соціального захисту населення  (Кравчук М.М.) та секретаря селищної ради Божук В.Ф.

 

 

 

 

Селищний голова                                                              Й.М.Божук

 

 

 

 

 

                                                                                            Затверджено :

Рішенням  36-ї  сесії

сьомого скликання

ІІ-е засідання

від 21.12.2018 року

№    1083

 

П Р О Г Р А М А

по подоланню бідності та соціального захисту населення

в смт Великий Бичків на 2019 рік.

 

  Головною метою та завданням Програми    є посилення соціального захисту та надання соціальної допомоги матеріальної підтримки непрацездатним громадянам інвалідів ВВв, армії, учасників бойових дій, учасників бойових дій в зоні АТО та членів їх сімей,, ветеранів праці, дітей - сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей – інвалідів, пенсіонерів та осіб з обмеженими фізичними можливостями, реалізація Законів України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинстива та дітям – інвалідам”, “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», “Про основні заходи  соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похильного  віку в Україні”, “Про основи соціальної захищеності в Україні”.  „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", Постанов і Розпоряджень Кабінету Міністрів України щодо соціального захисту військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей та вшанування пам'яті загиблих.

 

Основні напрямки Програми:

створення працездатним верствам населення умов для самостійного розв’язання проблем, підвищення загального добробуту;

забезпечення продуктивної зайнятості;

запобігання безробіття;

посилення турботи про інвалідів різних категорій;

посилення уваги до потреб старшого покоління, забезпечення належного соціального захисту ветеранів та на підтримку ініціативи громадських  організацій.

Мета Програми:

          Головною метою Програми є посилення орієнтації економічних процесів на більш ефективне задоволення потреб людини, зменшення глибини бідності серед найбільш уразливих верств населення, створення передумов для переходу від цієї стратегії до стратегії запобігання бідності.

          Поліпшення життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення  до повноцінного життя осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої  допомоги.

          Основною метою Програми є посилення соціального захисту ветеранів війни та праці, інвалідів, дітей-інвалідів та створення сприятливих умов для їх життєдіяльності, а також посилення орієнтації економічних процесів на більш ефективне задоволення потреб людини, зменшення глибини бідності серед найбільш уразливих верств населення, створення передумов для переходу від цієї стратегії до стратегії подолання бідності.

 

 

2.

          Спрямування роботи на створення працездатним верствам  населення умов для самостійного розв’язання проблем, підвищення загального добробуту, що можливо лише в разі забезпечення продуктивної зайнятості, запобігання безробіття.

Основні завдання Програми:

  Основним завданням Програми  є забезпечення подолання життєвих труднощів для повноцінної життєдіяльності громадян похилого віку, інвалідів, дітей-інвалідів та реалізація їх права та підтримку і соціальні послуги;

встановлення осіб, які потребують сторонньої допомоги;

сприяння особам, що перебувають у складних життєвих обставинах, які самостійно не в змозі їх подолати;

попередження виникнення складних життєвих обставин;

створення умов  для самостійного розв’язання життєвих проблем, що виникають ;

забезпечення фінансування для надання адресної матеріальної  допомоги малозабезпеченим верствам населення;

покращення житлових умов  одиноким громадянам похилого віку.

Соціальне забезпечення інвалідів та осіб інвалідів

 та осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Забезпечити фінансування та виділення одноразових грошових допомог інвалідам та особам з обмеженими фізичними можливостями.

Здійснювати  заходи щодо політики профілактики інвалідності, забезпечення інвалідів необхідними ліками, покращення медичного обслуговування.

Скооперування коштів  підприємств  та організацій  різних форм власності із метою придбання продуктових наборів, теплого одягу малозабезпеченим інвалідам першої та другої груп, інвалідам дитинства. Провести обстеження матеріально-побутових умов проживання всіх інвалідів.

Забезпечити належне відзначення Дня інвалідів, Новорічних свят для дітей- інвалідів .

Проводити обстеження умов проживання одиноких осіб з обмеженими фізичними можливостями для надання їм матеріальної допомоги за місцем проживання.

Соціальний  захист ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів та учасників ліквідації наслідків  ЧАЕС.

Посилення соціального захисту ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), учасників бойових дій в зоні АТО, створення сприятливих умов для їх життєдіяльності, військово-патріотичне виховання молоді на прикладі

героїчних подвигів при виконанні інтернаціональних обов’язків, увіковічення пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів, при виконанні інтернаціонального обов’язку в республіці Афганістан.

Вести контроль за  квартирним обліком  і сформуваною  базою даних учасників бойових дій в Афганістані та воєнних конфліктів у зарубіжних

 

3.

країнах та їх сімей зазначених у вище наведеній постанові, та постійно  визначати таких, які першочергово потребують поліпшення житлових умов.

Надати  одноразову грошову допомогу для покращення житлово-побутових умов учасникам бойових дій Афганістану та учасникам ліквідації наслідків ЧАЕС.

Соціальний захист одиноких та малозабезпечених громадян селища.

Постійно визначати потреби одиноких перестарілих громадян, які знаходяться на обліку соціальної служби  та надавати їм необхідну допомогу.

Сприяти та надавати необхідну допомогу в оформленні субсидій та ДСД одиноким та малозабезпеченим громадянам.

Пропонувати керівникам підприємств та підприємцям взяти шефство над одинокими та малозабезпеченими громадянами, дітьми – сиротами , які потребують соціального захисту ,  провести обстеження житлово-побутових умов підшефних  та  надавати їм необхідну допомогу.

Соціальним працівникам постійно визначати потреби одиноких перестарілих громадян, які знаходяться на обліку соціальної служби, надавати їм необхідну допомогу, співпрацювати з дільничними лікарями та шефськими організаціями .

Відкрити в селищі соціальну їдальню для одиноких, інвалідів, дітей-сиріт та малозабезпечених громадян.

Завідувачу АЗПСМ смт Великий Бичків  забезпечити постійне надання медичних консультацій та допомоги одиноким перестарілим громадянам.

Соціальний захист ветеранів  ВВ війни

1.Проведення медичних оглядів ветеранів війни та забезпечення пільговим медикаментозним  обслуговуванням.

2.Забезпечити належне відзначення Дня захисника вітчизни, Дня  перемоги у Великій Вітчизняній війні :

провести урочисті зустрічі членів виконкому з ветеранами ВВв;

організувати покладання квітів, корзин до Обеліска Слави та провести урочисті концерти;

виділити адресну матеріальну допомогу   ветеранам війни.

3. Надати допомогу ветеранам ВВв у забезпеченні паливом.

Соціальна підтримка дітей – сиріт, сімей з дітьми

та дітей позбавлених батьківського піклування.

1.Забезпечення безкоштовного  харчування:

дітей 1-3 класів з бідних сімей;

дітей-сиріт.

2.Забезпечити контроль за працевлаштуванням випускників дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей-інвалідів

3.Сприяти організації літнього відпочинку дітей в селищі та десять дітей влаштувати у табори  відпочинку.

4.  Виявляти, облікувати та надавати соціальну підтримку, послуги сім»ям із дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах.

 

4.

 

5.Забезпечити соціальне супроводження батьків, яких поновлено батьківських прав (за їх запитом).

6.Вести  облік дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

7.Забезпечення вчасного набуття дітьми правового статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського  піклування, відповідно до вимог чинного законодавства.

8.Проводити роботи з поверненням дітей із закладів до біологічних родин та влаштування в сім»ї  громадян.

9.Забезпечити  захист житлових та майнових прав дітей.

Забезпечення паливними дровами одиноких, малозабезпечених

та пільгових категорій  громадян.

1.Визначити загальну потребу та категорії громадян, які потребують безкоштовного забезпечення відходами лісопилення.

2.Визначити загальну потребу пільгового забезпечення паливними дровами, в тому числі шляхом самозаготівлі для пенсіонерів. Подати заявки та узгоджені списки пільговиків та пенсіонерів на забезпечення паливними дровами у Великобичківське ДЛМП.

3.Вирішити питання з керівникам ТОВ «ВГСМ»  ТзОВ “ Карпати” ДП Великобичківське ЛМГ п/п Сойма С.М.  ТзОВ «Славута»    безкоштовно, або по пільгових цінах виділити дрова-відходи для одиноких та малозабезпечених сімей, які потребують соціального захисту.

4.Забезпечити придбання бланків для оформлення субсидій та сприяти їх оформленню.

Основні завдання та заходи щодо розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю.

1.Створити умови для доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю до всіх видів освітніх послуг

постійно

2.Підвищення рівня зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю

постійно

3.Визначити  потребу населення та забезпечувати реалізацію права на освіту дітей з обмеженими фізичними можливостями, зокрема з вадами зору та

слуху, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю у дошкільних та загальношкільних навчальних закладах усіх типів.

Постійно

4.Сприяти підвищенню рівня зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю.

Постійно.

5.Сприяти  у відкритті реабілітаційного центру Благодійної організації «Милосердя-М»

5.

 

6.Забезпечити наповнення відомості  даних щодо інвалідів та дітей-інвалідів відомостями:

про осіб, які пройшли огляд медико-соціальними експертними комісіями та лікарсько-консультативними комісіями в лікувально-профілактичних закладах.

постійно

про осіб з урахуванням характеру, причини інвалідності, освітнього, професійного рівня, потреби у зайнятості та працевлаштування.

постійно

Фінансове забезпечення Програми:

 

Для фінансового забезпечення Програми необхідно забезпечити кошти в сумі 300,00тис.грн.

1.Для надання адресної матеріальної грошової допомоги ветеранам ВВв, одиноким, учасникам бойових дій, інвалідам різних категорій, багатодітним сім”ям, малозабезпеченим сім”ям, важко хворим громадянам згідно актів обстежень   за рахунок доходів, які не враховуються  при визначенні обсягів міжбюджетних  трансфертів.

 

 

 

 

 

Секретар селищної ради                                                             В.Ф.Божук