12.01.2024 15:56
Резолюція 1325: що це дає громаді?
Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека" – це важливий документ, який говорить про те, як жінки можуть внести свій внесок у розв'язання конфліктів та зміцнення миру. Ця резолюція закликає країни дозволити жінкам брати участь у процесах прийняття рішень на різних рівнях – від місцевих до міжнародних.
В Україні був прийнятий Національний план дій з виконання резолюції 1325 до 2025 року. Цей план містить конкретні кроки для забезпечення того, щоб жінки та чоловіки рівноправно брали участь у процесах вирішення конфліктів та побудови миру.
Якщо ви хочете долучитися до цієї ініціативи та вплинути на місцеві політики, Український Жіночий Фонд готовий допомогти вам. Наприклад, вони надають ресурси для тренінгів з гендерної рівності та інших тем для тих, хто працює у правоохоронних органах, громадських організаціях чи інших сферах.
Якщо ви – активна людина у громаді, ветеран/-ка, службовиця/-ць у відставці чи на пенсії – не представляєте жодної організації чи установи, але хочете посилити коаліцію 1325 своєю участю – дійте так само, як описано вище: шукайте контакти коаліції, активних у темі громадських організацій міста й області, запитуйте про місцевий план дій "Жінки, мир, безпека" вашого регіону у Великобичківській селищній раді, відстежуйте новини 1325 на сайті та Facebook-сторінці Українського Жіночого Фонду - https://www.facebook.com/UkrainianWomensFund
Долучайтеся до перевіреного інструменту створення місцевих політик, які не просто копіюють національні, а враховують місцевий контекст, інтереси різних представниць і представників громад і мають на меті добитися результатів та стійких змін, а не одноразово поставити "галочку".
Матеріали виготовлено ГО «Солідарність Є» завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека»: відповіді на виклики війни», який виконується Українським Жіночим Фондом у партнерстві з ГО «Ла Страда - Україна», Асоціацією жінок-юристок України «Юрфем», Інформаційно-консультаційним жіночим центром, Українською фундацією громадського здоров’я та Центром «Жіночі перспективи» за сприяння Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики.