Логотип

Великобичківська територіальна громада

Закарпатська область, Рахівський район

31.03.2023 19:07

Нові підходи роботи з молоддю!

6427054d074fe__photo_2023-03-31_19-07-04.jpg

29 березня в актовій залі Великобичківського ЗЗСО №1 відбувся семінар-тренінг для представників мережі освіти та культури на тему: «Нові підходи в організації роботи з молоддю – інвестиція в майбутній розвиток громади».

У заході взяли участь понад 60 осіб, серед яких заступники директорів шкіл з виховної роботи, педагоги організатори шкіл, керівники клубів та будинків культури, бібліотек, музеїв, спортивної школи, представники Молодіжної ради, а також члени робочої групи з підготовки і розробки Програми сприяння розвитку молоді Великобичківської громади.

Даний захід був проведений в рамках Проєкту «Розвиток малих громад Закарпаття через підтримку та розвиток молоді», що реалізується БФ «Центр громадських ініціатив», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».

На початку заходу Лілія Ільчук - керівниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Великобичківської селищної ради, наголосила на ролі роботи закладів освіти і культури в умовах децентралізації, та її впливі на життя та розвиток молоді громади.

У першій частині заходу експерт з питань децентралізації та надання послуг освіти та культури в громадах Віктор Нестеренко та координатор Проєкту в громаді, голова ГО "Центр розвитку місцевого самоврядування" Діана Баринова окреслили загальну ситуацію в країні, роз’яснили зміст децентралізації та роль мережі закладів освіти та культури в процесах соціального та економічного розвитку територіальних громад. Проаналізували фінансові показники роботи мережі. Також презентували попередні дані анкетування шкільної та старшої молоді, організованого в рамках підготовки Програми сприяння розвитку молоді Великобичківської ТГ.

Друга частина заходу була присвячена практичній роботі.

Учасники були поділені на команди по старостинським округам та розробляли плани заходів для молоді, які можуть реалізовувати всі спільно, враховуючи саме бачення молоді. Члени молодіжної ради та експерти дали свій зворотний зв'язок по запропонованим заходам та відібрали найбільш цікаві. Пізніше під кожен з заходів команди розробили план підготовки та обрахували необхідний бюджет, обговорили можливу оптимізацію та джерела залучення фінансів.

В результаті тренінгу всі учасники заходу провели активний мозковий штурм, під час якого визначили найбільш цікаві форми роботи для розвитку молоді в громаді, які будуть враховані при розробці Програми сприяння розвитку молоді громади.