Великобичківська територіальна громада

Закарпатська область, Рахівський район

09.10.2023 13:52

УВАГА, КІР: ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА ІНФЕКЦІЯ ТА ЯК ВІД НЕЇ ЗАХИСТИТИСЯ.

6523db89923f5__template_web-01-(77).png

В Україні зареєстровані випадки кору. Тож, чим небезпечна ця інфекція, спалах якої загрожує нашій країні, та як від неї захиститися. 

Кір - одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Він швидко передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили у повітря при чханні, кашлі або розмові хворого.
Яким може бути перебіг кору?

Інкубаційний період хвороби становить 10-12 днів. Далі починається період захворювання з високою температурою, головним болем, нежитем, сухим кашлем, збільшенням лімфовузлів, запаленням слизової оболонки очей, проносом та блюванням. 

На 4-5 дні хвороби з'являється червоний висип - спочатку на шкірі голови й обличчя, а згодом по всьому тілі. Людина хворіє до чотирьох тижнів і довше.

До яких ускладнень може призвести кір?
Кір може мати важкий перебіг. Хворі часто потребують госпіталізації. Тривалий час вони є заразними: можуть поширювати кір за 4 дні до й через 4 дні після появи висипів. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку - енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Як захиститися від кору?
Специфічного лікування від кору немає. Єдиний надійний захист від цієї небезпечної хвороби - вакцинація. Зверніть увагу, що дотримання здорового способу життя, так званий "загальний імунітет", не захищає від кору!

Яка ймовірність інфікуватися кором для невакцинованих?
Імовірність заразитися для невакцинованої людини, яка контактувала з хворим, становить 90%. У понад 59% людей, які перехворіли на кір, порушується здоров'я на все життя.

Якщо невакцинована дитина інфікується та перехворіє на кір, у неї, зрозуміло, сформується природний імунітет проти цього захворювання. Однак кір має важкий перебіг (хворий часто потребує госпіталізації).